Çekilen Aracın Zarar Görmemesi İçin yapılması Gerekenler


Oldu ya, aracınız yolda kaldı. Sigorta acentanızı, yol yardımı ya da bir oto kurtarıcı firmasını aradınız ve aracınız çekilecek. Aracınızın mevcut arıza ya da hasarı dışında yeni hasarlara yol açmamak için dikkat etmeniz gereken hususlar şöyle Bizi Arayınız!
Aracınızın hasar, arıza ve durumunu detaylı ve doğru olarak oto kurtarıc,nın operatörüne anlatın. Bu tarafınıza uygun tipte
ulaşmasını sağlayacaktır. Yürüyen aksamı hasarlı bir araçla, benzini bitmiş bir aracı farklı tipte oto kurtarıcılar çekmelidir.

Aracınızın marka ve modeline ait “orjinal çeki demirini” mutlaka aracınızda bulundurun. Aksi takdirde aracınızı diğer noktalardan bağlanarak çekilecektir. Profesyonel bir ekip tabi ki hasar vermeden bu şekilde de aracınızı çekebilir, ama tabi ki bu bir risktir.
Sizi çekmeye gelen oto kurtarıcının taşıma kapasitesinin, aracınızın ağırlığına uygun olduğundan emin olun.
Oto kurtarıcı arkasında gözlük tabir edilen aparata takılan iki teker ve yerde iki teker şeklindeki klasik oto kurtarma operasyonlarında, araç çekilirken yerdeki tekerler çekici tekerler ise el freninin inik olduğundan emin olun. Kayar kasa ya da ahtapot tabir edilen oto kurtarıcılarda bu durumun önemi çok yoktur. Zaten yetkin bir oto kurtarıcı size gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Bu yönlendirmelere uyun.
Camları kapatın. Aracınız Çekici üzerinde giderken ve siz içinde değilken gelebilecek toz, yağmur ve diğer maddelerden aracınızı korumak için bu gereklidir.
Aracınızın detaylı fotoğraflarını çekin. Daha sonra “bu hasar daha önce vardı, yoktu” gibi ikilemlere düşmemek için cep telefonunuzla her açıdan fotoğrafını çekin.
Her şeyden önemlisi profesyonel ve %100 sigortalı bir oto kurtarıcı ile çalışın.
0532 497 23 43

7/24 Whatsapp
İletişim Hattı